MOXA SD-3008 Industriell 8-ports hanterad Ethernet-switch, webbbaserad

MOXA SD-3008 Industriell 8-ports hanterad Ethernet-switch, webbbaserad GUI, stöd för RSTP/STP, svart

SDS-3008 Smart Ethernet Switch är den perfekta produkten för IA-ingenjörer och automationsbyggare för att göra deras nätverk kompatibla med Vision of Industry 4.0. Få liv i maskiner och kontrollskåp med en switch som förenar smarta dagliga uppgifter med sin lätta konfiguration och enkla installation. Dessutom är den övervakningsbar och är lätt att underhålla under hela produktens liv.

• IEEE 802.1Q VLAN
• Automatiska varningar
• Rollbaserad kontohantering
• Automatisk låsning för oanvända portar för att öka säkerheten

Mått(BxDxH): 20 x 135 x 111 mm
Vikt: 438 g

ARTNR SDS-3008

MOXA SD-3008 Industriell 8-ports hanterad Ethernet-switch, webbbaserad

ATEN 4-portars Industriell USB switch, USB 3.1 Gen 1, USB KM switch, s

ATEN 4-portars Industriell USB switch, USB 3.1 Gen 1, USB KM switch, svart

US3344I är en 4-portars USB3.1 Gen1 Industrial switch som gör att 4 datorer kan dela användningen av USB3.1 Gen1-enheter, till exempel tangentbord, mus och annan kringutrustning. Den yttre fokusen kan ges till en dator manuellt med hjälp av tryckknappen på strömbrytaren.

• Hot plug
• LED-indikatorer
• 3x 1,5A och 1x 0,9A (typ A-portar)
• 8x USB 3.1 Gen1-portar (4x typ-A in, 4x typ-B ut)
• Stödjer USB 3.1 Gen1 med hastigheter upp till 5 Gbps
• Kontrollera via fjärrkontrollen eller RS-422/RS-485-länken (5-polig plint)

Mått (BxDxH): 200 x 25 x 80 mm
Vikt: 1 kg

ARTNR US334I-AT

ATEN 4-portars Industriell USB switch, USB 3.1 Gen 1, USB KM switch, s

Teltonika RUT240 industriell LTE-router, cat4 upp till 150 Mbps, svart

Teltonika RUT240 industriell LTE-router, cat4 upp till 150 Mbps, IEEE 802.11b / g / n, 3 antenner, svart

RUT240 är en kompakt, kostnadseffektiv och kraftfull industriell LTE-router för professionella applikationer. Router levererar hög prestanda för missionskritisk cellulär kommunikation. Utrustad med externa SIM-hållare och statuslampor för signalstyrka, garanterar den enkel nätverkshantering. Externa antennkontakter gör det möjligt att fästa önskade antenner och enkelt hitta den bästa signalplatsen.

• 4G (LTE) – Katt 4 upp till 150 Mbps, 3G – Upp till 42 Mbps, 2G – Upp till 236,8 kbps.
• IEEE 802.11b/g/n, åtkomstpunkt (AP), Station (STA)
• Upp till 50 samtidiga anslutningar
• 1 x WAN (kan konfigureras till LAN) 10/100 Mbps, 1 x LAN-port, 10/100 Mbps
• Atheros Hornet, MIPS 24Kc, 400 MHz, 64 MB, DDR2, 16 MB SPI Flash
• WPA2-Enterprise
• 2 x SMA för LTE, 1 x RP-SMA för WiFi-antennanslutningar

Mått (BxDxH): 74x83x25mm

Vikt: 125g

ARTNR TKA-RUT240

Teltonika RUT240 industriell LTE-router, cat4 upp till 150 Mbps, svart

Moxa Industriell Swicth med PoE och Fiber, 4x PoE RJ45, 2x Single-Mode

Moxa Industriell Swicth med PoE och Fiber, 4x PoE RJ45, 2x Single-Mode SC Fiber connectors

Denna switch från Moxa är en 4-portars Ethernet switch med PoE+ på port 1 till 4 samt 2 SC Single-Mode Fiber. Denna switch klassas som en Power Source Equipment och kan leverera 30W per PoE port. Byggs in i skåp med DIN-skena.

• Operativ temperatur: -40°C – +75°C
• IEEE 802.af/at PoE+
• IP30
• För DIN-montage(via tillbehör som ej medföljer)

ARTNR EDS-P506A-4PoE

Moxa Industriell Swicth med PoE och Fiber, 4x PoE RJ45, 2x Single-Mode

Datalogic PowerScan D9100, USB, Industriell, inkl kabelsats, gul

Datalogic PowerScan D9100, USB, Industriell, inkl kabelsats, gul

PowerScan D9100 är en kabelansluten sträckkodläsare som erbjuder utmärkt prestanda i en industriprodukt. Denna linjära sträckkodläsare introducerar Datalogics nya och innovativa scanningsteknik, som implementerar en grön avsökningslinje som har samma karaktär av en laserstråle.

D9100 sträckkodläsare har Datalogics exklusiva 3 green light (3GL) för överlägsen bra läsrespons. Den patenterade ”Green Spot” -tekniken ger förbättrad precision. Dubbla Good Read-lampor på ovansidan ökar synligheten i alla vinklar.

Läsarens mekanik har utvecklats och testats för att motstå extrema miljöförhållanden. Den bibehåller konsekvent läsning utan att försämra prestanda eller tillförlitlighet. D9100s ergonomiska utformning gör den lätt och balanserad i handen för att garantera optimal komfort under skanningsintensiva operationer.

Alla modeller har multifunktionalitet med stöd för de mest populära gränssnitten som RS-232, Keyboard Wedge och USB.

• Stöttålig mot dropp från upp till 2,0 m
• Vatten- och partikeltålig: IP65
• Fungerar över ett brett temperaturområde
• Datalogics 3GL-teknik och en högtalare för feed-back vid lyckad läsning
• Ergonomisk form ger timmar av oförtränglig datainsamling för användaren
• Optiken kan läsa: Standardområde: kontakt upp till 1,6 m / 5,2 m Auto-distans: upp till 11,5 m / 37,0 fot på reflekterande koder.

ARTNR POS-815

Datalogic PowerScan D9100, USB, Industriell, inkl kabelsats, gul

Industriell 3-port PoE-switch, 30W, 2xRJ45, 1xSFP, 10/100Mbps, IP40, s

Industriell 3-portars PoE-switch, 30W, IP40, 2xRJ45 10/100Mbps, 1xSFP SC 10/100Mbps, 802.3af/at, svart

Tre-portars 10/100Mbps industriell PoE-switch med två PoE-RJ45 portar samt en SFP SC port.

Komponenterna till ONV-IPS31032P-M har kontrollerats noggrant för att hålla överlägsen prestanda och stabilitiet i industriella miljöer. Chassit är gjort med aluminium-extrudering, lättare, starkare och tåligare mot korrosion och elektromagnetisk-störning, den ger dig en stabilare och säkrare switch, lägg där till standard DIN-35 rail-installationstyp. Strömförsörjning följer även den industristandard för ett mer pålitlig prestanda.

• 2x 10/100 PoE RJ45, 1×10/100 SFP-port
• Automatisk MAC-adresser learning och aging
• Auto-negotiation för Full-duplex/Half-duplex mode
• LED-indikatorer
• Kan både vägg-/DIN-Rail monteras
• IP40
• Default PoE strömförsörjning är både end-span, mid-span valbar

Mått(BxDxH): 43x80x110mm

ARTNR IPS31032P

Industriell 3-port PoE-switch, 30W, 2xRJ45, 1xSFP, 10/100Mbps, IP40, s

Industriell 6-port PoE-switch, 30W, 6xRJ45, 10/100Mbps, 802.3af/at, sv

Industriell 6-portars PoE-switch, 30W, IP40, 6xRJ45 10/100Mbps, 802.3af/at, svart

6-portars 10/100Mbps industriell PoE-switch med fyra PoE-RJ45 portar samt två adaptiva RJ45-portar.

Komponenterna till ONV-IPS31064P har kontrollerats noggrant för att hålla överlägden prestanda och stabilitiet i industriella miljöer. Chassit är gjort med aluminium-extrudering, lättare, starkare och tåligare mot korrosion och elektromagnetisk-störning, den ger dig en stabilare och säkrare switch, lägg där till standard DIN-35 rail-installationstyp. Strömförsörjning följer även den industristandard för ett mer pålitlig prestanda.

• 4x 10/100 PoE RJ45, 2×10/100 SFP-portar, 2×10/100 adaptiva RJ45
• 1xSFP-port
• Automatisk MAC-adressering, learning och aging
• Auto-negotiation för Full-duplex/Half-duplex mode
• LED-indikatorer
• Kan både vägg-/DIN-Rail monteras
• IP40
• Default PoE strömförsörjning är både end-span, mid-span valbar

Mått(BxDxH): 30x105x119mm

ARTNR IPS31064P

Industriell 6-port PoE-switch, 30W, 6xRJ45, 10/100Mbps, 802.3af/at, sv

Industriell PoE-switch, 6xRJ45, 2xSFP, 100Mbps, IP40, 30W, svart

Åtta-portars 10/100Mbps industriell PoE-switch med fyra PoE-RJ45 portar, 2×10/100 SFP-portar samt två adaptiva RJ45-portar.

Komponenterna till ONV-IPS31084PF har kontrollerats noggrant för att hålla överlägden prestanda och stabilitiet i industriella miljöer. Chassit är gjort med aluminium-extrudering, lättare, starkare och tåligare mot korrosion och elektromagnetisk-störning, den ger dig en stabilare och säkrare switch, lägg där till standard DIN-35 rail-installationstyp. Strömförsörjning följer även den industristandard för ett mer pålitlig prestanda.

• 4x 10/100 PoE RJ45, 2×10/100 SFP-portar, 2×10/100 adaptiva RJ45
• 1xSFP-port
• Automatisk MAC-adressering, learning och aging
• Auto-negotiation för Full-duplex/Half-duplex mode
• LED-indikatorer
• Kan både vägg-/DIN-Rail monteras
• IP40
• Default PoE strömförsörjning är både end-span, mid-span valbar

Mått(BxDxH): 47x100x128mm

ARTNR IPS31084P

Industriell PoE-switch, 6xRJ45, 2xSFP, 100Mbps, IP40, 30W, svart

Industriell PoE-switch, 4xRJ45, 1xSFP, IP40, 30W, 20km, svart

Industriell 5-portars PoE-switch, 30W, IP40, 4xRJ45 GBLAN, 1xGigabit SFP LC-port, 20km, 1310nm, 802.3af/at, svart

Industriell PoE-switch med fyra GBLAN-portar och en Gigabit SFP-port för industriella 10Base-T/100BaseTX/1000Base-TX-kablar. SFP interface för att förlänga signalen till och från switchen med upp till 20km.

Komponenterna till IPS33054PF har kontrollerats noggrant för att hålla överlägden prestanda och stabilitiet i industriella miljöer. Chassit är gjort med aluminium-extrudering, lättare, starkare och tåligare mot korrosion och elektromagnetisk-störning, den ger dig en stabilare och säkrare switch, lägg där till standard DIN-35 rail-installationstyp. Strömförsörjning följer även den industristandard för ett mer pålitlig prestanda.

• 4xGBLAN-portar med AutoUplink & Auto MDI/MDI-X
• 1xSFP-port
• Automatisk MAC-adressering, learning och aging
• Auto-negotiation för Full-duplex/Half-duplex mode
• LED-indikatorer
• Kan både vägg-/DIN-Rail monteras
• IP40
• Default PoE strömförsörjning är både end-span, mid-span valbar

Mått(BxDxH): 47x100x128mm

ARTNR IPS33054PF

Industriell PoE-switch, 4xRJ45, 1xSFP, IP40, 30W, 20km, svart

Industriell PoE-switch, 4xRJ45, 2xSFP, 30W, 20km, 1310nm, svart

Industriell 6-portars PoE-switch, 30W, 4xRJ45 GBLAN, 2xGigabit SFP LC-portar, 20km, 1310nm, 802.3af/at, svart

IPS33064PFM SHR industriell PoE-switch med fyra auto-sensing Gigabit LAN-portar och två Gigabit SFP LC-portar är skapt för säkerheten som krävs inom industriella lösningar. Med SHR funktionalitet för att enkelt göra inställningar på alla portar för fast healing SHR vilket ger en säkert nätverksmiljö.

IPS33064PFM tillsammans med internet ger en störningsfri och komplett hantering av funktioner som VLAN baserad på port, VLAN baserad på 802.1Q, QoS (Quality of Service), IGMP snooping, Broadcast Storm Restraint, Port Aggregation, Port mirroring, Port manegement, SNMP & NTP etc.

• Stöder Port Aggregation, Port rate limitation och Broadcast Storm Restraint
• 4xAuto-sensing RJ45 GBLAN-portar, 2xGigabit SFP LC-portar
• Kan sända upp till 20km via SFP-portarna, 1310nm
• 802.1af/at
• Max 30W PoE totalt

Mått(BxDxH): 165x148x54mm

ARTNR IPS33064PF

Industriell PoE-switch, 4xRJ45, 2xSFP, 30W, 20km, 1310nm, svart